Що Таке Бізнес-аналітика І Чим Вона Корисна Для Компанії

Business Analyst (ВА) — це фахівець, який відповідає за збір, аналіз та інтерпретацію складних наборів даних, щоб допомогти компаніям ухвалювати обґрунтовані рішення для ведення бізнесу. Рівень зарплати залежить від досвіду, навичок і сфери, в якій він працює. Також у столиці або у великій компанії оплата праці буде вище.

Отже, вам буде легше потрапити в проєкт, де потрібна ваша бізнес-експертиза. У Happy Мonday часто запитують, як розвиватися в тій чи іншій сфері. Цього разу ми розпитали про роботу трьох успішних представників такої професії, як бізнес-аналітик. Бізнес-аналітики також можуть допомагати з переходом на нові системи або процеси, навчати користувачів та забезпечувати комунікацію з ними. В IT-сфері професійні навички (hard skills) враховуються для прийняття на роботу нарівні із загальними компетенціями (soft skills). Подивіться вакансії джуніор бізнес-аналітика та проаналізуйте хоча б 5–10 з них, щоб з’ясувати, чого хочуть від вас потенційні роботодавці.

Специфіка Професії

Для того, щоб почати аналіз, потрібно вивчити сам продукт, нішу, в якій працює компанія, розуміти доступні інструменти роботи та просування. ІТ-індустрія швидко змінюється, тому важливо залишатися у курсі нових технологій, інструментів та методологій. Відвідування курсів, читання спеціалізованих видань та участь у подіях допоможе бути конкурентоспроможними та розвивати кар’єру бізнес-аналітика. Бізнес-аналітика – це процес збору, вивчення та інтерпретації інформації про роботу компанії, який допомагає побачити поточний стан справ.

Але кожен має свою історію, яка «запалює» на втілення ще складніших і цікавіших завдань. Під час написання специфікацій BA визначає необхідні артефакти (сценарії роботи, звіти, скриншоти https://wizardsdev.com/ поточних систем, User Stories тощо) і детально описує вимоги. Документує усі виявлені й зібрані вимоги, використовуючи різні формати (Diagrams, Use Cases, User Stories etc).

професія Business Analyst

Знайти спільну мову з замовником, налаштувати взаємодію з командою, і найскладніше — швидко розібратися у системі. Наповненість робочих днів бізнес-аналітика залежить від команди, процесів, етапу проєкту, кількості замовників. Попри це BA дотримуються певного планування та, якщо це можливо, структурують робочий день.

📚 Які Книжки Почитати Майбутньому Business Analyst

Типу QA/2nd line support/Devops-Maintenance Engineer. Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами. Але це різні ролі, які далеко не повинні суміщатись.

професія Business Analyst

Оцінити результати й проаналізувати бізнес-процеси, щоб виявити тренди, слабкі місця і точки зростання. Курси складалися з лекцій (3 місяці) і практичних тренінгів. Ще місяць ми працювали над проєктом у невеликій команді під менторством. Вже на етапі перших виконаних завдань на проєкті мене запросили на співбесіду, хоча це мало статися після його захисту. Наскільки я знаю, офер отримала більша частина кандидатів, що проходили курс разом зі мною.

Ключових Hard Skills Для Бізнес-аналітика В It:

Різниця між роботою в аутсорс-компанії, на аутстафі та у продуктовій компанії.— З чого складається робочий день Business Analyst.— Плюси та мінуси професії.— Найскладніший і найцікавіший проєкти. На проєктах, пов’язаних із розробкою програмного забезпечення, бізнес-аналітик відіграє ключову роль. Я, як правило, рекомендую книгу Карла Вігерса «Розробка вимог до програмного забезпечення». Це відмінна можливість розібратися, що до чого в професії бізнес-аналітика. На одному диханні читається книга Аллан Купера «Психілкарня в руках пацієнтів». Не зайвим буде ознайомитись з одним з найпопулярніших підходів до написання вимог з книги Майка Кона «Призначені для користувача історії».

Якщо бізнес-аналітик працює в IT, він повинен розбиратися в основах програмування, тестування, економіки. Давно минули часи, коли жінки були обмежені у виборі професії. Все рідше можна зустріти таке поняття, як “суто чоловічі професії”. Як і в будь-якій професії, робота БА має свої плюси та мінуси.

професія Business Analyst

Бізнес-аналітик завжди сумнівається, перевіряє ще раз свої висновки, завжди готовий вислухати протилежну точку зору. Навряд чи можна зустріти двох бізнес-аналітиків з однаковими задачами та обов’язками, навіть якщо вони в одній команді. Насамкінець додамо кілька корисних матеріалів, які допоможуть почати знайомство з професією бізнес-аналітика. Якщо спиратися на статистику dou.ua за літо 2020 року, то середня зарплата Business analyst у червні цього року становила $2000, а у фахівців із досвідом роботи менше року — $665. Онлайн-курс «Бізнес-аналіз» від школи Hillel відбудеться в грудні.

Обирай Бізнес-аналіз, Якщо Ти:

Завдання та функції бізнес-аналітика варіюються залежно від проєкту, розміру компанії та взагалі уявлення керівництва про роль ВА. Також іноді аналітик може відповідати за навчання майбутніх користувачів, написання інструкцій або проведення презентацій тощо. Все залежить від того, на якому етапі знаходиться проєкт — починається з нуля Business Analyst вакансії чи людина змінює іншого аналітика. Бізнес-аналітик в ІТ — це спеціаліст, який вміє перетворити невизначеність, ідею чи абстракцію на перелік однозначних, зрозумілих та задокументованих задач, які допоможуть бізнесу досягти поставлених цілей. Потрібно розуміти, що кількість даних і нових продуктів в IT-сфері буде тільки збільшуватися.

Під час інтерв’ю виявляє та уточнює вимоги, показує документи, прототипи, демо продукту або навіть готове рішення. На третьому етапі я передаю документацію команді й маю постійно бути з нею на зв’язку для обговорення окремих вимог і роз’яснень. Може виявитися, що щось неможливо реалізувати, і мені доведеться повертатися до замовника. Посада бізнес-аналітика доволі популярна на ринку, на цей момент на DOU відкрито 174 вакансії, переважно у Києві або віддалено. В середньому «Бізнес-аналітик» в Україні заробляє грн.

Аналізує конкурентів, досліджує ринок, проводить опитування, моделює користувацькі сценарії тощо. Чи треба відразу йти на вечірні курси чи сертифікацію? Самостійно вивчити основні речі, технології та зробити власний pet-project.

Теперь рассмотрим более «продвинутые» и сложные роли бизнес-аналитиков, которые также могут стать частью вашего профессионального роста. Перейти на эти позиции можно из любой базовой роли БА. Ні, це сфера передовсім менеджера проекту, системного аналітика, техліда і безпосередньо розробників. Також початківцям раджу дивитися ютуб-канал Badass BA. І навіть після отримання першого оферу продовжувати читати книжки та форуми, щоб розширювати базу знань.

  • Самостійно вивчити основні речі, технології та зробити власний pet-project.
  • На третьому етапі я передаю документацію команді й маю постійно бути з нею на зв’язку для обговорення окремих вимог і роз’яснень.
  • Попри це BA дотримуються певного планування та, якщо це можливо, структурують робочий день.
  • Насамкінець додамо кілька корисних матеріалів, які допоможуть почати знайомство з професією бізнес-аналітика.
  • Щоб почати кар’єру бізнес-аналітика, краще закінчити економічний, математичний факультет або факультет менеджменту.

З її допомогою можна створити крутий софт, знайти нові ринки та ніші або пережити кризу. Ми перерахували частину завдань бізнес-аналітика, щоб ти зрозумів, наскільки важлива його робота. Детальніше про цю IT-професію розповімо в наступній статті. Деталей своїх проєктів бізнес-аналітики не розповідають, посилаючись на NDA (угоду про нерозголошення).

За даними всесвітньої мережі з пошуку зайнятості Indeed, у США такий спеціаліст у середньому заробляє $83 тис. В Україні, за статистикою DOU, медіанна місячна зарплата Business Analyst станом на грудень 2022 року становила $2250. Щодня ми можемо надсилати вам вакансії за запитом «Бізнес-аналітик» на ел.